Gazda roka 2022

Gazda roka 2022.

Každoročné podujatie GAZDA ROKA 2022, 19. ročník - kedy sa tunajší , a už i cezpoľní, gazdovia, pestovatelia, záhradkári, včeláry pochvália svojou úrodou ovocia, zeleniny, pestovanými kvetinami, produktmi a výrobkami z plodov zeme. Hoci je to práca z roka na rok náročnejšia, to že je robená s láskou, zaručuje, že je vždy čo zbierať z polí a záhrad, je čím sa pochváliť a je za čo poďakovať.
Návštevníkom podujatia sa prihovoril starosta obce, poďakovanie za úrodu v mene kresťanských tradícií vykonal pán farár Ján Ďurov a pripomenul nám i potrebu vďačnosti za všetko, čoho sa nám dostane. Stíšenie, zamyslenie a modlitbu vystriedal umelecký zážitok,o ktorý sa postarali malí rozkazovači z DFS Ratolesť z Detvy a FS Podpoľanec, ktorí svojim jedinečným vystúpením pohladili zrak i srdcia divákov.
Cenu v súťaži o najväčšiu tekvicu si tento rok odniesol pán Ivan Čižmár.
Súbežne bola pre deti pripravená detská zóna so skákacím hradom, motokárami a maľovaním na tvár a telo.
Po takomto zážitku veru aj vytrovilo a padlo vhod občerstvenie pripravené poslancami OcZ, zamestnancami obce , šikovnými žienkami zo Žihľavy a ďalšími dobrovoľníkmi a to : kapusta, bryndzové halušky. Popri vínku sa hodilo zajedať pagáčiky a pre milovníkov sladkého boli pripravené koláčiky – všetko samozrejme domáce.
Výstavu plodov a výrobkov spestrila minivýstava insitnej maliarky z Kovačice Anky Kotvašovej, ktorej korene siahajú do nášho regiónu a zhoda okolností umožnila, aby aj ona zavítala na naše podujatie.
Tešíme sa už teraz na ďalší, jubilejný, 20.ročník Gazda roka. Veríme, že okolnosti nám ho umožnia pripraviť rovnako kvalitne ako tento ostatný ročník.