16. ročník Detskej svadby v Kovačici.

Návšteva v Kovačici.

Na pozvanie predsedu Memoriálneho strediska Dr. Janka  Bulíka, Paľka Baláža sa starosta obce Miroslav Činčura zúčastnil poslednú augustovú nedeľu 16. ročníka podujatia Detská svatba v Kovačici, kde malí svadobníci prítomným predstavili starodávne svadobné obyčaje. Veselá ľudová hudba, pestrofarebný, navrstvený ľudový odev u dievčat, parádne chlapčenské odevy, družbovské opletené paličky, ozdobené klobúky a úsmevy na perách krášlili aj tohtoročných malých svadobníkov, ktorých už po 16-krát zoskupil Pavel Baláž, ideový tvorca tohto podujatia či oživovateľ starodávnej pomaly už zabudnutej detskej hry. Organizáciu aj tohtoročnej detskej svadby podpisuje Memoriálne stredisko Dr. Janka Bulíka. Na podujatí odzneli pozdravné príhovory Borisa Končeka, tretieho tajomníka Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Belehrade, Dušanky Petrákovej, predsedníčky NRSNM a ďalších. Na svadobnú hostinu do Kovačice prišli aj hostia z Veľkých Levár FS Levarenek, ktorí  sa predstavili svojim programom.
Starosta návštevou hrobu insitného maliara Jána Bačúra v Padine vzdal poctu tomuto umelcovi, ktorý miloval kraj svojich predkov.

Samozrejme našiel sa aj čas na družný  rozhovor s kovačickými priateľmi, kedy starosta Miroslav Činčura odovzdal  v Kovačici pozdrav z obce Pôtor a vrátil sa so srdečným pozdravom od Kovačičanov pre Pôtorčanov.